Masażery i platformy masujące są wykorzystywane w regeneracji powysiłkowej

Klientów siłowni czy klubu fitness można przyciągnąć na różne sposoby. Jedni oferują zniżkowe abonamenty, inni proponują jeden trening za darmo. Dobrym rozwiązaniem są też masażery i platformy masujące udostępniane ćwiczącym po zakończeniu zajęć w ramach regeneracji i odnowy biologicznej.

Masażery i platformy masujące warto stosować z innymi zabiegami i rozwiązaniami w zakresie regeneracji powysiłkowej. Eksperci polecają saunę, basen oraz sesje w wannach z hydromasażem albo biczami wodnymi lub innymi efektami. Inną możliwością są zabiegi rehabilitacyjne (np. laseroterapia, pole magnetyczne, ultradźwięki) znoszące ból i likwidujące mikrourazy powstające po każdym treningu.

Masażery i platformy masujące używane są nie tylko w siłowniach, klubach fitness oraz centrach odnowy biologicznej czy salonach SPA. Sięgają po nie również profesjonalne organizacje sportowe prowadzące drużyny walczące w zawodowych ligach: kluby piłkarskie, koszykarskie, siatkarskie, grupy kolarskie, biegacze, wioślarze, kajakarze.

Warto też kupić masażery do własnego użytku i sięgać po nie w domu. Wówczas nie trzeba będzie kupować abonamentów medycznych w prywatnych klinikach ani korzystać z usług gabinetów czy salonów urody. W razie potrzeby będziemy ich używać codziennie i o każdej porze. Dzięki temu nasze mięśnie zawsze będą w formie, a my zachowamy radość z aktywności fizycznej.